دومین نشست خبری شورای چهارم با خبرنگاران آملی

سپاه با یک شهروند عادی فرقی نمی کند و فقط جایگاه برای ما مقدس است

رییس شورای شهر آمل در دومین نشست خود با خبرنگاران شهرستان آمل ، گفت : بنا به اظهارات دوستانمان در استانداری مازندران ، جزو فعالترین شورای شهر در استان بودیم که بدون هیچگونه حواشی نگاه علمی و تخصصی را در دستور کار خودمان قرار دادیم .


خسرو ابراهیم زاده با بیان اینکه برای بودجه سال 93 قریب به 150 ساعت همکاران ما در صحن شورا با حضور شهردار ، معاونین و مدیران سازمانها وقت گذاشتند ، تصریح کرد : بنا به اظهارات خود دوستان یکی از معضل بودجه ای بود که جزئیات آن در صحن شورا به بحث گذاشته شد و حتی جنجالهای زیادی برای تخصیص اعتبارات در مناطق خاص به وجود آمد .

وی افزود : سعی کردیم نگاه علمی ، عمرانی ، فرهنگی و اجتماعی در بودجه 93 دیده شود .

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه یکی از آیتم های مورد نظر در سال 93 نگاه مدیرانه و بحث کنترل هزینه هاست ، افزود : در این راستا هزینه  شهرداری و سازمانها را قریب به 50 درصد کاهش دادیم و بودجه عمرانی شهرداری را به مرز 65 درصد و بودجه جاری را به 35 درصد رساندیم و همین سیاست را در سازمانها نیز داشتیم  .

رییس شورای شهر آمل با تاکید بر اینکه طی مصوبات متعدد مقرر شد شهردار زمان مقرر و تحویل پروژها را  قبلا اعلام نماید ، گفت : تنها اعلام تخصیص بودجه در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی یا عمرانی ملاک نیست بلکه نظارت ماهیانه و دقیقی در این مجموعه را پیگیری خواهیم کرد .

این مقام مسئول اظهار داشت : برای اولین بار یک تیم حسابرسی در مجموعه شهرداری در سال 93 مشغول به کار خواهد شد و نمایندگانی از سوی شورای اسلامی شهر برای نظارت بر شهرداری و سازمانها انتخاب شدند که امیدواریم از پس این مسوولیتی که بر دوش بنده و همکارانم هست به نحو احسن بر آئیم .

ابراهیم زاده در مورد وعده های داده شده در باب کیوسک های مطبوعاتی اعلام داشت : جا نمایی کیوسک ها انجام و در نشستی که با حضور نمایندگان خبرنگاران خواهیم داشت طبق اولویت هایی که برای خبرنگاران در نظر گرفته شد ، در اوایل سال آینده این واگذاریها انجام خواهد شد .

وی تصریح کرد : یکی از سیاست های غلطی که در گذشته و در مجموعه شهری انجام شده بود ، امروز دامنگیر مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری می شود .

رییس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به این مطلب که پروژهایی در زمانی با تبلیغات گسترده در شهر افتتاح شد ؛ گفت : امروز می بینیم که جرائم میلیاردی و محرومیت های میلیاردی در انتظار شهرداری است و حتی در آستانه محدود کردن حسابهای مالی شهرداری هستند که امیدواریم عزیزانی که این کارها را انجام دادند امروز بتوانند از این وضعیت و کارهای خود دفاع کنند .

 

وی همچنین با اعلام اینکه در میدان میر حیدر آملی در ابتدای بلوار منفرد نیاکی یک سری تعریض هایی انجام شده ، افزود : امروز ما محرومیت در اجرا داریم و مبلغ دو میلیارد و ششصد و هشتاد میلیون تومان از پول همین مردم عزیزی است که شاید توانایی پرداخت عوارض 50 ، 60 هزار تومان را هم نداشته باشند .

ابراهیم زاده در مورد جرایم ماده صد گفت : اعتقاد بنده بر این است که جرایم ماده صد باید از مردم گرفته ولی صرف عمران و آبادانی شهر شود .

وی با تاکید بر اینکه هیچگونه پروژه ای را در شهر افتتاح نخواهیم کرد مگر با پرداخت همه مبالغ و وجوهات مطالبات مردم و شهروندان ، افزود : زمانی شهردار و همکارانش در سازمان نوسازی و سازمان عمرانی می توانند وارد عملیات شوند که رضایت شهروندان را جلب نمایند .

رییس شورای شهر بیان داشت : برای حفظ جایگاهم در موعد مقرر پروژهای را افتتاح نخواهم کرد که نهایتا در آینده شرمنده مردم شوم چون معتقدم چنین پروژه ای افتتاح نشود ، بهتر است .

وی تصریح کرد : یکی از سیاست های ما در بحث عوارض شهرداری ، نگاه منطقه ای به قیمت عوارض است و اینکه آن را برای شهروندان ثابت نگه داریم و نگاه در آمدی را در در آمدهای پایدار تعریف کنیم .

ابراهیم زاده گفت : یکی از سیاست های سال 94 این است که ما پس از انتقال بازار روز شهید عراقی بتوانیم فضایی 6000 متری ، یک مرکزتجاری ، اداری و تفریحی را در مرکز شهر ایجاد نماییم .

وی درباره ساخت و سازهای سپاه آمل گفت : شروع ساخت و ساز سپاه در زمان شورای سابق بوده و حاصل  نشستهای ما در شورای چهارم این بود که کلیه ساخت و سازها باید مسیر قانونی را طی کند و سپاه با یک شهروند عادی فرقی نمی کند و فقط جایگاه برای ما مقدس است .

ابراهیم زاده تصریح کرد : بنده و همکارانم نگاه قطعا شهری داریم نه منطقه ای و با هریک از افرادی که بخواهند سوءاستفاده از صداقت و سلامت ما را در صحن شورا داشته باشند قطعا برخورد خواهیم کرد .

وی گفت : بایستی بین مدیران ، مردم و مسوولین شهری تعامل باشد و اعتقادمان بر این است که اعتمادسازی بایستی در شهر انجام شود و در یک نگاه با وحدت برای آبادانی شهر گام برداریم .

شورا قول می دهد ، در 4 سال آینده ، رودخانه هراز احیا و شرایط توریستی برای شهر آمل فراهم شود

سخنگوی شورای شهر آمل با اشاره به اینکه بلوار ولایت شمالی سال آینده به اتمام خواهد رسید ؛ گفت : بلوار ولایت شمالی از رستوران حاج محسن شروع و تا تقاطع خیابان شیخ فضل ا... نوری ادامه دارد که 170 پلاک در این منطقه باید تملک شود که سال آینده با توجه به تخصیص اعتباری که صورت گرفت ، پروژه به اتمام خواهد رسید .

فرزین محمودی پاتی ، افزود : سه هزار متر مربع را به پیاده روسازی به ویژه برای دو نقطه خیابان امام رضا (ع) و نور اختصاص دادیم که احداث خواهد شد .

وی تصریح کرد : معضل بازار روز شهید عراقی که در بخش مرکزی شهر وجود دارد و خودش یک معضل ترافیکی است و نیازی هم به وجود این بازار نیست در سال 93 عملیات جابجایی آن صورت می گیرد که می تواند به احیای بازار روز مرکزی آمل کمک کند .

محمودی پاتی با اشاره به ساخت مجتمع تجاری رضوان در خیابان امام رضا (ع) بیان داشت : تعریض مغازه های این خیابان با نگاه درآمدی بوده و یک میلیارد تومان اعتبار هم به آن تخصیص یافته است .

سخنگوی شورای اسلامی آمل ، ادامه داد : همچنین سال آینده بودجه ای برای تملک خانه های تاریخی و قدیمی اختصاص داده شده است .

وی با اشاره به اینکه در آمل بعد از سال های سال یک هتل سه ستاره افتتاح گردید که نهایت ظرفیت پذیرش آن 50 تا 60 نفر می باشد ؛ گفت : شورا این قول را می دهد که در طی این 4 سال رودخانه هراز را احیا و شرایط توریستی را فراهم کنیم تا حداقل توقفگاه خوبی برای مسافرین باشد .


دکتر محمودی پاتی گفت : حداقل چشم اندازی که برای 4 سال شهر آمل ترسیم کردیم ، بحث عوارضی و اینکه چگونه به درآمدهای لازم برسیم .

وی اظهار داشت : متاسفانه شلختگی بودجه نویسی در گذشته وجود داشته ولی ما سعی کردیم این مساله را نداشته باشیم ، چون اعتقاد داریم که نگاه علمی به گونه ای است که بودجه را طوری تدوین و در ردیف تخصیص اعتبار قرار دهیم که قابل تحقق باشد .

سخنگوی شورای اسلامی آمل  تصریح کرد : تا آنجایی که امکان دارد به گونه ای پروژه ها را تعریف کنیم که بتوان در چهار سالی که در خدمت مردم هستیم گام به گام کارهایی انجام گیرد که شهرمان در بلند مدت به آنچه باید ؛ برسد .

87 میلیارد تومان اعتبار برای شهرداری و سازمان های وابسته به تصویب رسید

نائب رییس شورای شهر نیز طی سخنانی گفت : پیشنهاد شهرداری برای بودجه سال آینده 55 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته 15 تا 20 درصد افزایش داشته است .

وی تصریح کرد : در این بودجه ، اعتبارات و بودجه سازمان پسماند با افت 60 درصدی وبه دلیل آنکه پیمانکاریش را خود شهرداری انجام می دهد و سازمان بهسازی و نوسازی با افزایش بودجه سالانه مواجه بوده است .

وی با اعلام اینکه 87 میلیارد تومان اعتبار برای شهرداری و سازمان های وابسته به تصویب رسید ؛ گفت : امیدواریم در کنار دوستان عزیزمان در شورای شهر ، شهردار محترم ، معاونین ، کلیه پرسنل اجرایی به همراه خبرنگاران پرتلاش این امر را محقق و فشار هزینه ای که بر دوش خانوار بود را تا حدودی کم کنیم یاحداقل تغییر ندهیم .

تسلیمی اظهار داشت : سال 93 در حقیقت ابتدای سال کاری شورای جدید است