هیئت عاشقان باب الحوائج علی اصغر(ع) مسجد و حسینیه سید حسن ولی (ع) آمل ، عهده دار

نمایندگی مجمع جهانی علی اصغر(ع) در مازندران

این روزها به صف کرب و بلا قحطی آب است و از گریه اصغر جگر آب کباب و ذبیح کوچک و آخرین شهید حرم به روی دستان پدر در حال تلذی کردن است و دلم بی تاب برای لحظه لحظه عشقبازی عشق حسین و رباب "علی اصغر(ع)" آخرین سرباز سردار بی سر .


 

  

 


هیئت عاشقان باب الحوائج علی اصغر(ع) مسجد و حسینیه سید حسن ولی (ع) آمل ، عهده دار

نمایندگی مجمع جهانی علی اصغر(ع) در مازندران

این روزها به صف کرب و بلا قحطی آب است و از گریه اصغر جگر آب کباب و ذبیح کوچک و آخرین شهید حرم به روی دستان پدر در حال تلذی کردن است و دلم بی تاب برای لحظه لحظه عشقبازی عشق حسین و رباب "علی اصغر(ع)" آخرین سرباز سردار بی سر .

عشق به حرم و محرم و حسین و صحرای بلا و قبله دلهای منتظر کربلا وقت و زمان ، بزرگ و کوچک ، درجه و پُست و مقام نمی شناسد فقط دل عاشق و بی ریا و خاکی می خواهد تا پای در راه کاروان علمدار راه عشق بگذارد و دل به عشقبازی اش ببندد و در این هیاهو از ارباب معرفت و سقای تشنه لب و بزرگ مرد اما شش ماهه بی گناه قنداقه خونین دامن عشق ، حاجت بگیرد و به ضریح چشمانش دخیل ببندد تا با یک اشارت نگاهش گره از مشکلات بزرگ گشوده شود .

باز هم محرم با همه بی قراری هایش از راه رسید و دوباره خیمه و خیمه گاه و صدای ناله طفل شش ماهه حسین همه جا طنین انداز شد و ضجه طفلان میان خیمه های عطش که ملتمس جرعه ای آب برای لب های ترک خورده بود . لحظات سنگینی که پشت به خیمه های عمود شکسته ، چشم به راه علقمه می نشستند تا شاید ساقی بیاید اما جز سایه خمیده حسین که کمر شکسته از کنار فرات باز می گشت چیزی دیده نمی شد و بازگشتی برای دست های بریده و مشک تیر خورده نبود .

  باز صدای دست های خسته مادری می آید که گهواره گل حسین را تکان می داد و لالایی غربت می خواند تا شاید لحظه ای چشمانش را خواب بگیرد و سوز عطش را از یاد ببرد .

مادری که همه هم و غمش این بود که جگر گوشه اش لب باز کند و با شیرین زبانی اش دل از همه برباید و فقط یک بار بگوید مادر .

آن دم که صورت طفل را لحظه ای سمت فرات می گرفت تا شاید با خنکای نسیم جانب فرات ، سوز تب رخساره اش کم شود و شعله تشنگی سینه اش را خاموش کند اما میدانم نه ارج و قرب تو یا حسین از هاجر(ع) کمتر بود و نه شان و منزلت کودکت از اسماعیل کم بهاتر فقط کافی بود تا پای بر زمین کربلا بکوبی تا همه صحرای بلا زمزمی شود از اشک چشم فرشتگان به پای علی اصغرت ولی تو پای بر دلت گذاشتی تا پسرت چون اسماعیل قربانی این عشقبازی  گردد و در این مهم ملت ایران نیز بلاگردان دردانه حسین ، همنوا و همزمان با سراسر جهان در تدارک برگزاری همایش مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) می باشد تا با حرمت هرچه تمام تر در حریم خیمه گاه عزاداران حسینی ، مهر تایید بر روی سینه های محبان داغدار نقش ببندد .

امسال نیز همزمان با اولین جمعه ماه محرم و به طور همزمان در دو هزار و 300 نقطه از کشور ایران و جهان مجمع جهانی علی اصغر(ع) برگزار می شود که شهرستان آمل نیز یکی از این برگزارکنندگان می باشد .

هیئت عاشقان باب الحوائج حضرت علی اصغر(ع) شهرستان آمل هم ،  سال 85 فعالیت خود را با بچه های هیات آغاز و تا امروز با همت بلند و تلاش بی وقفه در مسجد و حسینیه سید حسن ولی (ع) ، بدون هیچگونه کمک مالی از ارگانها و نهادهای دولتی و کاملا مردمی و تنها با تکیه به کمک عاشقان امامت و ولایت به شکرانه درگاه حضرت احدیت ادامه مسیر می دهد .  

فعالیت های انجام شده این هیئت اقامه نماز جماعت در مکان هیئت

ü    ترویج معارف قرآن کریم از طریق تلاوت مجلسی قرآن و تحلیل و تفسیر آیات کریمه

ü    برگزاری کلیه مراسمات مذهبی ، اعیاد و سوگواری ها با حضور سخنرانان برجسته کشوری ، منطقه ای و شهری و مداحان اهل بیت (ع)

ü    دسته روی روز شهادت مظلومانه حضرت صدیقه کبری (ص) در سطح شهر

ü    دسته روی در روز تاسوعا در سطح شهر

ü    احداث مسجد و حسینیه سید حسن ولی (ع) با هزینه 7 میلیاردی  در زمینی که توسط خیران و وراث مرحوم "حسن زاده" تقدیم شده است

ü    اطعام دهی ، پذیرایی از کلیه نمازگزاران و عزاداران اباعبدا... الحسین (ع) در ایام محرم و متجاوز از 12 هزار نفر در طول سال

ü    اخذ نمایندگی مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان مازندران و پذیرایی از 15 هزار نفر از شیرخوارگان و مادران و همراهان آنان

ü    حضور مستمر و فعال در کنگره جهانی حضرت علی اصغر(ع)

ü    راه اندازی سایت www.sheshmahe.com می باشد .

از دیگر برنامه های آینده این هیئت نیز می توان به افزایش کیفی حضور در کنگره جهانی حضرت علی اصغر(ع) از طریق ارائه مقاله های علمی ، پژوهشی و تاریخی به مجمع

ü    معرفی اهل بیت از طریق بهره گیری از نظر ستارگان فقاهت شهر حضرات آیات ، "جوادی آملی" و علامه ذوالفنون "حسن زاده آملی" از طریق سایت هیئت

ü    شناسایی خیران دور اندیش جهت تامین نیازمندی های روزافزون هیئت

ü    بررسی ، مطالعه و طراحی یک واحد درمانگاهی با تخصص اطفال جهت بیمه درمانی شیرخوارگان حسینی شهر با بهره گیری از پزشکان متخصص

در پایان هیئت عاشقان باب الحوائج علی اصغر(ع) از آحاد عزاداران حسینی اعم از روحانیت معظم و معزز به ویژه حجت الاسلام والمسلمین صالح زاده ، سرکار خانم "حامدی"، آقای منافی پور ریاست محترم مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) و وراث مرحوم حسن زاده که متناسب با عشق و علاقمندی خود در همه مراحل فعالیت های مسجد و حسینیه سید حسن ولی (ع) ما را یاری و مساعدت نمودند تشکر و قدردانی می نماید .